O Akademii CAD CAM

Cześć!

Ja nazywam się Damian Lewczuk i jestem autorem projektu Akademia CAD CAM.


Od wielu lat interesują mnie systemy CAD/CAM wspierające pracę inżynierów. Takich systemów jest całkiem dużo, jednak najczęściej mówi się o tych dosyć drogich, na zakup których wiele firm nie może sobie pozwolić. I przez to wielu inżynierów nie korzysta ze wsparcia jakie może dać im system CAD lub system CAM.


W wielu przypadkach jest tak, że system CAD/CAM jest potrzebny do stosunkowo nieskomplikowanych zadań. Na przykład projektowanie prostych części lub przygotowywanie prostych programów obróbkowych na obrabiarki CNC. I z takimi zadaniami może poradzić sobie zarówno oprogramowanie za kilkadziesiąt tysięcy złotych, jak i oprogramowanie darmowe lub za kilkaset złotych.


Jednak nie każdy o tym wie, że drogie systemy CAD CAM mają swoje darmowe lub tanie odpowiedniki. I takie systemy dla wielu osób mogą być wystarczające.


Celem Akademii CAD CAM jest przedstawienie możliwości skorzystania z darmowych lub tanich systemów CAD CAM wspierających pracę z projektowaniem i wytwarzaniem części.


Chciałbym aby każdy inżynier (nie tylko taki z wykształcenia, ale też taki z zainteresowania) mógł swobodnie korzystać z oprogramowania wspierającego jego pracę.


Zależy mi na jasnym i przejrzystym rozwoju projektu Akademia CAD CAM


Akademia CAD CAM to niezależny projekt mający na celu wsparcie inżynierów i wsparcie rozwoju małych firm.


I w tym miejscu zaznaczę, że moim celem nie jest zniechęcanie do zakupu płatnego oprogramowania CAD/CAM. Jeżeli wiesz, że zakup takiego systemu to będzie inwestycja bo np. znacznie skróci wykonywanie pewnych czynności, co w perspektywie roku może zaoszczędzić kilkaset godzin pracy, a przy okazji otworzy firmę na nowe możliwości to nie ma nad czym się zastanawiać :)


Mi tylko chodzi o budowanie świadomości użytkowników systemów CAD/CAM.


Chodzi mi o to, że przede wszystkim są różne systemy CAD/CAM, ale też o to, że obok płatnych rozwiązań są takie, które są w pełni darmowe. I nawet jak taki darmowy system CAD nie będzie głównym systemem wykorzystywanym w firmie, to może być np. systemem pomocniczym.


I zachęcam Cię do dopisania się do listy mailowej (poniżej). Wtedy będę Cię informował o nowych wpisach na stronie związanych z systemami wspierającymi pracę inżyniera.

Zapisz się do newslettera Akademii CAD CAM i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami!