Programowanie obrabiarek CNC

Jeżeli potrzebujesz pomocy w przygotowywaniu programów obróbkowych na frezarki CNC we Fusion 360 CAM, to mogę Ci pomóc taki program przygotować.

Taka pomoc odbywa się w formie wideo konsultacji lub w formie wymiany emaili.

Jeżeli nie wiesz, jak się zabrać za obróbkę, masz problem z doborem odpowiedniej strategii obróbkowej i potrzebujesz pomocy, to opisz problem i wyślij maila na damian@akademiacadcam.pl z tematem Konsultacja Fusion 360 CAM – Imię Nazwisko (i ewentualnie nazwa firmy).

W pierwszej wiadomości nie wysyłaj pliku. Możesz dołączyć zrzuty ekranu lub film pokazujący problem.

Każda konsultacja jest wyceniana indywidualnie. Nie odpowiadam na maile, które nie są podpisane imieniem i nazwiskiem.


Co to jest programowanie obrabiarek CNC?

Programowanie obrabiarek CNC to proces tworzenia instrukcji dla komputerowego systemu sterowania, który nadzoruje obróbkę materiałów. CNC to skrót od „Computer Numerical Control”, co oznacza, że maszyna jest sterowana za pomocą kodów numerycznych wprowadzanych do komputera. Programowanie obrabiarek CNC wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej oraz umiejętności obsługi odpowiedniego oprogramowania. Programista musi być w stanie zdefiniować parametry pracy, aby uzyskać żądany kształt i wymiary przedmiotu. Ponadto programista CNC musi być w stanie interpretować rysunki techniczne i plany, aby w pełni zrozumieć proces obróbki. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu maszynami CNC możliwe jest uzyskanie bardzo dokładnych i powtarzalnych wyników obróbki. Programowanie obrabiarek CNC umożliwia zastosowanie różnorodnych narzędzi i technik obróbki, co pozwala na osiągnięcie różnorodnych kształtów.